Bayraktutan Hopa'da

TBMM’nin yaz tatiline girmesi ile birlikte soluğu Artvin’de alan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, beraberinde İl Başkanı Selim Bilgin ile birlikte ilçe ziyaretlerine başladı.

TBMM’nin açılışına kadar Artvin’de kalacağını ifade eden Bayraktutan Hopa ziyaretinde Hopa CHP İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek, burada ilçe Başkanı Adnan İskender ve partililer ile bir süre görüştü. Bayraktutan bu görüşmeler sırasında yaptığı açıklamada meclisin açılmasına kadar Artvin’de kalacağını ve bu süreç içerisinde Artvin’in bütün ilçe ve beldelerini ziyaret edeceğini ve hem partilerinin ve hem de vatandaşların sorunlarını dinleyeceğini ifade etti.

Bayraktutan ziyaret esnasında yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi meclis tatile girdi. Partimizin tüm Milletvekilleri kendi seçim bölgelerine gönderildi. Bende memleketimdeyim ve sizlerleyim. Çok sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Karşımızda normal dönemlerdeki bir parlamento yok. Meclise adım attığınız andan itibaren o eski işte benim meclisimiz dediğiniz ortama giremiyorsunuz. Müthiş bir iktidar baskısı sanki meclisin içine sinmiş. Bunu paylaşmadan geçemeyeceğim sizlerle. Ankara’da Parlamentoda Artvin’in ve Artvin halkının sorunlarını yüksek sesle dile getirmek ve çözüm üretmek için çalışacağımı seçim sürecinde de söylemiştim. Sorunların büyük kısmını zaten biliyorum ama bir defa da bunları teyit etmek ve çözümü noktasında izlenecek yol ve yöntemin üretilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere İl başkanımızla Hopa’ya geldik. Bizleri sıcak bir ortamda karşıladığınız için teşekkür ediyorum. Bizim için ve artık partimiz içinde Hopa’nın ayrı bir önemi vardır. Hopa halkı dik duruşuyla ülke gündemine oturmuştur. Derelerini koruma adına, haklı bir taleple Hopa halkı hakkını korumaktadır. İktidar buna tahammül edemiyor. Hopa üzerinde provokasyonlar üretilmektedir. Buna yasal çerçevede karşı durmak her yurttaşın hakkıdır. Biz Hopa’nın hakkını her zeminde savunmak için Ankara’yız” dedi.

Hopa’da kuşku yaratan uygulamalar olduğunu, sokakta gezen insanların gözaltına alınmasına devam edilmesine son verilmesini de isteyen Bayraktutan “AKP Hopa’da yarattığı terör ortamını kendi siyasi rantına çevirmeye çalışmaktadır. Buna tüm Hopa halkı dikkat etmelidir ve bu primi AKP’ye bundan sonra vermemelidir” diye konuştu.

Bayraktutan 1 Eylül’e kadar Artvin’de olacağını, bu zaman dilimi içinde Hopa’ya tekrar-tekrar geleceğini de ifade etti. Bayraktutan İlçe binasını ziyareti ardından İl Başkanı Selim Bilgin ile birlikte esnafları ziyaret etti ve ardından Belediye Başkanı Turan Kasımoğlunu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Bayraktutan aynı gün ikinci ziyaretini Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu’na yaptı ve ardından CHP Kemalpaşa Belde binasına geçerek burada partililerle bir süre görüştükten sonra Artvin’e döndü.

Bu Haberi Paylaş