Bayraktutan HükümetiTopa Tuttu...

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan dün gece yapılan Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri üzerinde söz alarak yaptığı 5 dakikalık konuşmada Hükümeti adeta topa tuttu.

 


 

TBMM’de Merkezi Yönetimi Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinin son konuşmacısı CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan oldu. Kanun üzerinde görüşmelerin yapıldığı, sert tartışmaların yaşandığı görüşmelerde aleyhte söz alan Bayraktutan, AKP Hükümetini ağır bir şekilde eleştirdi. CHP’nin135 milletvekili arasında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşan tek milletvekili olan Bayraktutan, Bütçe Kanun Tasarısı aleyhine söz alarak Hükümete ağır eleştiriler yöneltti.
Bayraktutan, Hükümetin söylediği gibi Türkiye’nin güllük, gülistanlık olmadığını, terörden, işsizliğe, yoksulluktan hayat pahalılığına, HSYK’dan 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasına, Van depreminden, Van’da depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimize kadar birçok konuya değindi. 5 dakikalık süre içine çok önemli konuları sığdırmayı başaran Bayraktutan şunları söyledi;
EKONOMİ İYİYE GİTMİYOR!
 
Bütçe ile ilgili konuşmama geçmeden önce önemli noktalara değinmek istiyorum. Halkımızın bir takım gerçekleri bilmesini istiyorum.  Bakın ekonominin iyi gitmediğini Ali Babacan itiraf etti, halkı uyardı. Evet, Türkiye’de her şeyde olduğu gibi ekonomi de iyiye doğru gitmiyor.
Ekonomimiz dünyanın 16. büyük ekonomisi olarak gösterilse de işsizlik, yoksulluk noktasında dünya sıralamasında sonda bulunmaktadır.
Devletin resmi rakamları işsizlik oranını % 9 seviyelerinde gösterse de çalışmaya hazır olup iş arayanların oranının % 19 olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu kanayan yaraya hepimiz çözüm bulmalıyız. Türkiye’de asgari ücret, çalışanları hayatta tutmaya değil, öldürmeye ayarlanmıştır.
AKP HAYAL DÜNYASI KURMUŞ ORADA YAŞIYOR!
Bugün 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 3.136 TL, açlık sınır 992 TL’ye yükselmiştir. 9 yıldır iktidarda bulunan AKP ekonomide kendisine hayal dünyası kurmuş, orada yaşamaktadır.
Gerçek olan ise şudur; Türkiye 9 yıl öncesine göre halkımızın mal varlığı azalmış ve alım gücü düşmüştür.  Özelleştirme politikaları sonucunda, imalat sanayisinde bulunan işletmelerin % 61’i yabancılara satılmıştır. Bunlardan elde edilen 6 milyar dolar, yurt dışına çıkarılmaktadır.  2002 yılında toplam iç ve dış borcumuz 130 milyar dolar iken, şu anda 311 milyar dolara çıkmış bulunuyor. Bu borç için yılda 15 milyar dolar faiz ödemekteyiz. Ne yazık ki, bu borç her yıl katlanarak artmaktadır.
HALKIMIZ DÜNYANIN EN PAHALI AKARYAKITINI KULLANIYOR!
Halkımız dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyor. Ekmekten, zorunlu ihtiyaç maddelerinden vergi alan hükümet, her nedense pırlantadan vergi almamaktadır! Bu vergiler dolaylı vergiler olduğu için yoksul insanlarımız zenginlerle aynı oranda vergi vermektedirler. Yani Koç, Sabancı ailesiyle aynı oranda vergi vermiş oluyorlar. AKP iktidarı 6 kez mali af çıkmıştır. Yılda 1 mali af çıkartan hükümet dünyada görülmemiştir.
Dünyanın hiçbir demokrasi ülkesinde örneğine rastlanmayacak bir demokrasi ayıbını yaşıyoruz. Milletvekilleri tutuklu, Silivri’de. TBMM bu hukuk komedisine bir an önce müdahale etmeli, bu siyasi ayıptan bir ön önce kurtulmalıdır. Özel Yetkili Mahkemeler derhal kaldırılmalıdır. Türkiye’de muhalif medyaya saldırılar sürmektedir. Gazeteciler hapiste. Hapishanede en çok gazetecisi bulunan ülkelerin başında ne yazık ki Türkiye geliyor. Bu anlamda sindirme çalışmaları sürmektedir.
CHP’Lİ BELEDİYELERE OPERASYONLAR YAPILIYOR!
CHP’li belediyelere yönelik operasyonlar, saldırılar vahşice sürdürülmektir. HSYK’ya müdahale edilmiş, iktidarın yargıyı ele geçirme aşamaları kendi istekleri doğrultusunda başarıyla tamamlanmıştır!
ÇOCUKLARI BABALARINI YARGILAYAMAZ!
Bilinmelidir ki tarihin hiçbir döneminde çocuğun babayı yargıladığı bir dönem olmamıştır.12 Eylül’ün çocukları asla babalarını yargılayamazlar. Önemli olan 12 Eylül yasalarını değiştirmek değil, kafaları değiştirmektir. Devletin üniter yapısını ve Cumhuriyet kazanımlarını asla tartışmaya açmayacağız.

3 Kasım 2002 yılında sıfır terörle ülkeyi teslim alan AKP Hükümeti, bugün her gün şehit verilen bir konuma getirdi. Hükümet, terörle mücadelede basiretsiz ve başarısız bir yönetim sergilemiştir.” dedi

 

İşte konuşmanın orjinal metni:

 

 

UĞUR BAYRAKTUTAN

ARTVİN MV.

 

BÜTÇE KONUŞMASI

 

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ;

2012 YILI BÜTÇESİ ÜZERİNE SÖZ ALMIŞ BULUNMAKTAYIM. YÜCE MAKAMINIZI VE MECLİSİ SEVGİ VE SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

2002 YILINDAN BERİ, İKTİDARDA BULUNAN AKP HÜKÜMETİ YENİ BİR BÜTÇE İLE KARŞIMIZA ÇIKIMAKTADIR. BÜTÇEYE GEÇMEDEN ÖNCE HALKIMIZIN BİR TAKIM GERÇEK VERİLERİ BİLMESİ GEREKLİLİĞİNE İNANIYORUM.

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ;

HER NE KADAR TÜRKİYE EKONOMİSİ DÜNYANIN 16. BÜYÜK EKONOMİSİ GİBİ GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILIYOR OLSA DA, İŞSİZLİK, YOKSULLUK VE AÇLIK GİBİ HALKI İLGİLENDİREN KONULARDA SANIRIZ DÜNYA SIRALAMASINDA SONLARDA YER ALMAKTAYIZ.

TÜRKİYENİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ İŞSİZLİKTİR. DEVLETİN RESMİ RAKAMLARI İŞSİZLİK ORANINI  % 9 SEVİYELERİNDE GÖSTERSE DE ÇALIŞMAYA HAZIR OLUP İŞ ARAMAYANLAR VE MEVSİMLİK İŞSİZLER EKLENDİĞİNDE ASLINDA GİZLENEN RAKAMIN % 19 LAR CİVARINDA OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYOR, BU KANAYAN YARAYA BİR AN ÖNCE ÇARE BULUNMASINI HÜKÜMETTEN BEKLİYORUZ.

ÜLKEMİZDE UYGULANAN ASGARİ ÜCRET POLİTİKASI VATANDAŞI DOYURMAYA DEĞİL, HAYATTA TUTMAYA YANİ ÖLDÜRMEMEYE GÖRE AYARLANMAKTADIR. 16 YAŞINDAN BÜYÜK İŞÇİLER İÇİN AYLIK 659TL OLAN ASGARİ ÜCRETİN YANINDA disk ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜN KASIM AYI AÇLIK VE YOKSULUK SINIRI RAKAMINA GÖRE 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN SAĞLIKLI BESLENMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN YOKSULLUK SINIRI 3.136TL YE AÇLIK SINIRI İSE 992 TL YE YÜKSELMİŞTİR.

DEĞERLİ MİLLETVEKİLİ ARKADAŞLARIM;

AKP iktidarı maalesef ekonomide kendisine bir hayal dünyası kurmuş, orada yaşAMAKTADIR. Spekülatif sermayenin ve sıcak paranın getirdiği suni canlılık AKP iktidarını gereğinden fazla memnun etMİŞTİR. sayın milletvekilleri Gerçekte ise olan şudur. Türkiye’nin 9 yıl öncesine göre bu gün daha az mal varlığı BULUNMAKTADIR. ülkemiz bugün 9 yıl öncesine göre fakirleşmiştir. Çünkü Bankaların yüzde ellisi, blok satış yoluyla özelleştirilen Telekom gibi kamu yatırımlarının, imalat sanayiinde karlı işletmelerin yüzde 61 i yabancılara satılMIŞ veya yabancıların kontrolüne girMİŞTİR. Bunların ve sıcak paranın karı her yıl 6 milyar dolardan fazla kar olarak yurt dışına çıkMAKTADIR. bu her türk vatandaşının olduğu gibi bizimde canımızı yakMAKTADIR.

2002 de akp iktidara geldiğinde ülkemizin dış borcu 130 milyar dolardı. şu anda İSE toplam dış borcumuz 310 milyar dolardır. Bu borç içinde yılda 15- 20 milyar dolar faiz ödemekteyiz. ve bu borç her geçen GÜN KATLANARAK artmaktadır.

dünya petrol rezervine çok yakın konumda bulunan bir ülke olarak benzinin çok ucuz olması beklenirken, rafineri çıkış fiyatının üzerine konan vergiler sayesinde vatandaşlarımız, dünyanın EN PAHALI benzinini kullanmakta, küçük bir ülke olan ve petrol rezervi bulunmayan gürcistan da bile benzin ülkemize kıyasla 1,5 – 2 tl arası daha ucuz OLARAK O ÜLKENİN YURTTAŞLARINA SUNULMAKTADIR.

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ;

vergi alma ve tabana yayma konusunda oldukça başarısız olan akp hükümeti dolaylı vergilere yüklenerek elini vatandaşın cebine sokmuş bulunmaktadır. tütünden alkole, benzinden iletişime kadar her konuda halkın sırtından geçinen iktidar her ne hikmetse pırlantadan, özel yat benzininden vergi almamaktadır. öRNEĞİN HALKIN VAZ GEÇİLMEZ İHTİYACI OLAN ELEKTRİKTEN TÜKETİM BEDELİ DIŞINDA ( KAYNAK KULLANIM , SATIŞ HİZMET, SAYAÇ OKUMA , İLETİM SİSTEMİ , DAĞITIM , ENERJİ FONU, TRT PAYI, ELEKTİRİK TÜKETİM VERGİSİ VE KATMA DEĞER VERGİSİ ALTINDA 9 AYRI TÜKETİMİN DIŞINDA ELEKTİRİK FATURASINA VERGİ VE BEDEL ÖDEMEKTEYİZ. BU VERGİYİ DOLAYLI VERGİ OLDUĞU İÇİN TÜRKİYENİN EN ZENGİN AİLELERİ KOÇ VE SABANCI İLE EN FAKİR VATANDAŞIMIZ AYNI ORANDA ÖDEMEKTEDİR. BUNDA ADALET VARMIDIR. BUNU SİZLERE SORUYORUM?

2011 kasım ayı enflasyon rakamı % 9.5 olarak çıkmıştır. bu gidişle çift haneli rakamları göreceğiz. aslında biz bu enflasyon RAKAMLARININ NASIL hesaplandığını biliyoruz. hiçbir kullanımı olmayan bazı mallar bu sepette kendine yer bulMAKTA. pazar enflasyonundan kimse bahsetmEMEKTEDİR. domatesin kilosu ne kadar oldu?

hayvancılıkta da maalesef dışarıya bağımlı BİR duruma geldik. ithalat yapmasak kurban bayramında kesecek hayvan bile bulamayacaktık.  et balık kurumunu özelleştirdiniz. türkiye de hayvancılığı bitirdiniz. aynı zamanda Yem ve girdi fiyatlarındaki artışın inanılmaz boyutlara çıkması da hayvancılığın bitirilmesine yardımcı olmuştur.

Peki ya doğal gaz? % 14 zam yapılMIŞTIR? Oysa seçime yakın yapılmış olsa bu zamMı anlamak da güçlük çekmezdik. İnsanları doğal gazdan vazgeçirip, kömüre teşvik ediyorlar diye düşünürdük. Nede olsa kömür dağıtmayı seçim zamanı özellikle seven bir iktidara sahibiz değerli milletvekilleri.

Tamam doları, euroyu, doğal gazı anladık. Anlamadık da anladık diyelim!!!

Peki ya banka kredi faizleri oranlarına ne oldu. 12 Haziran 2011 seçimlerinden önce konut kredisi oranı % 0.80 iken bugün % 1.12 lere yükseLMİŞTİR. Tüketici kredisi 12 Haziran 2011 genel seçimlerinden önce % 0.98 iken bugün değerli milletvekilleri % 1.57 durumuna gelmiştir. Hala AKP iktidarı her şeyi güllük gülistanlık göstermektedir… Evet sizlere ben son 10 yılın karnesini, artışını anlatmıyorum. 6 - 7 ay önce yapılan Genel Seçimlerdeki verileri sunuyorum…

AKP iktidarında 4 kez mali af çıkMIŞTIR. sayın milletvekilleri. 2 yılda bir mali af çıkartan bir hükümet bugüne kadar görüLMÜŞMÜDÜR? Af çıkması demek, ya vatandaşın ödeme gücünün olmadığı anlamıNI çıkarır. Yada nasılsa af çıkacak. Biz af çıkınca öderiz mantığını ortaya koyar.

dünyanın hiçbir ülkesinde örneğine rastlanmayan tutuklu milletvekilleri sorunu ve bunun yanında silivrideki esaret devam etmektedir. sizlerin rehine ve esir diye gördüğünüz milletvekillerimiz bizler için bir onur timsali ve bir çağdaşlık şovalyesidirler. tbmm BU HUKUK KOMEDİSİNE BİRAN EVVEL MÜDAHALE ETMELİ, siyasal davaların verdiği madüriyetler bütün tutsaklar için kaldırılmalıdır.

BUNUN YANINDA EKONOMİK ANLAMDAKİ BU BASKILAR YETMİYORMUŞ GİBİ MUHALİF MEDYAYA YÖNELİK YARGISAL VE POLİSİYE SİNDİRME SUSTURMA OPERASYONLARIDA SÜRMEKTEDİR. EN SON AYDINLIK GAZETESİ VE ULUSAL KANAL GİBİ MUHALEFETİ SİYASAL ANLAMDA ÇOK SERT SÜRDÜREN MEDYA, BİR TAKIM POLİS OPERASYONLARI İLE EZDİRİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR. YİNE BUNUN YANINDA CHP Lİ BELEDİYELERE YÖNELİK OPERASYONLAR VAHŞİCE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR. AKP İKTİDARININ BİRTEK ÖLÇÜSÜ VARDIR, DEMOKRASİ KİSVESİ ALTINDA İKTİDARINA VE KENDİ KURMUŞ OLDUĞU KORKU İMPARATORLUĞUNA MUHALEFET EDEN HERKESİ SUSTURMAKTIR. DİZ ÇÖKTÜRMEKTİR.

BİLİNMELİDİRKİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ GEREKTİĞİNDE ESİR DÜŞENLERİN AMA ASLA TESLİM OLMAYANLARIN GEREKTİĞİNDE KIRILANLARIN AMA ASLA EĞİLMEYENLERİN PARTİSİDİR. AKP NİN BU AÇIK VE KAPALI TERÖRÜNE DİRENMEYE, ONUN YARATTIĞI KORKU İMPARATORLUĞUNU TARİHE GÖMMEYE KARARLIYIZ. BÜTÜN BU YUKARIDA BELİRTMİŞ OLDUĞUMUZ KARANLIK TABLOYA KARŞIN ÖZGÜRLÜĞÜN VE UMUDUN ÜLKESİ HEPİMİZİN TÜRKİYESİ RÜYAMIZI MUTLAKA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ.

12 EYLÜL 2010 TARİHİNDE DAHA ÖZGÜR VE MUTLU BİR ÜLKEDE YAŞAYACAĞIMIZ VAADİ İLE SAYIN BAŞBAKANIN BİR HAP OLARAK TOPLUMA YUTTURMAYA ÇALIŞTIĞI ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 12 EYLÜL DARBECİLERİNİ YARGILAYACAĞI İDDAASI BAZI İKİNCİ CUMHURİYETÇİLERİ VE YETMEZ AMA EVETÇİLERİ KANDIRMIŞTIR. BİLİNMELİDİRKİ TARİHİN HİÇBİR DÖNEMİNDE ÇOCUĞUN BABAYI YARGILADIĞI BİR SÜRECE UYGARLIK TARİHİ ŞAHİT OLMAMIŞTIR. 12 EYLÜLÜN ÇOCUKLARI 12 EYLÜNÜN BABASINI DARBEDİNİN LİDERİNİ ASLA YARGILAYAMAZLAR. NETEKİM KENAN EVRENİ SORGULAYAN SAVCI BÜYÜK BİR MAHÇUBİYET İÇERİSİNDE SAYIN CUMHURBAŞKANIM NEDEN DARBEYİ YAPTINIZ? ŞEKLİNDE, KAHVE EŞLİĞİNDE SORU SORMUŞ, BUGÜN İTİBARİ İLE BİLE BİR İDDİANAME TANZİM EDEMEMİŞTİR. ÖNEMLİ OLAN 12 EYLÜLÜN YASALARINI DEĞİŞTİRMEK DEĞİL, 12 EYLÜLÜN KAFALARINI DEĞİŞTİRMEKTİR. YİNE BU 12 EYLÜL 2010 TARİHİNDE YAPILAN YARGIYI SİNDİRME OPERASYONUDA HSYK YENİDEN DİZAYN EDİLMİŞ, ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER İKTİDARIN BİR YAPTIRIM ARACI HALİNE SOKULMUŞTUR. ADALET BAKANLIĞININ BÜTÜN BÜROKRATLARI BAĞIMSIZ BİR KURUL OLMASI GEREKEN HSYK YA TAŞINMIŞTIR. İKTİDARIN YARGIYI ELE GEÇİRME AYAĞI BAŞARI İLE TAMAMLANMIŞTIR. ÖYLEKİ HABURDA MOBİL MAHKEMELERİ KURANLARIN TERÖR ÖRGÜTÜ İLE VE ONUN TEMSİLCİLERİ İLE PAZARLIK EDENLERİN SAYIN BAŞBAKAN ADINA TERÖR ÖRGÜTÜ İLE GÖRÜŞEN MİT MÜŞTEŞARININ TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİNE GÖRÜŞMEDE SAYIN DİYE HİTAP ETMESİNDEKİ ALÇALMAYI TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK VİCDANINA BIRAKIYORUM.

NE YAZIKTIR Kİ KARAYOLLARINI, BÖLÜNMÜŞ YOLLARI, HAVA ALANLARINI, BARAJLARI, ADALET SARAYLARINI TAYYİP BEY YAPMIŞ, PKK İLE GÖRÜŞENİN İSE DEVLETİN OLDUĞU BU İKTİDAR TARAFINDAN SÖYLENMİŞTİR. HÜKÜMET TERÖR İLE MÜCADELEDE GEL GİT POLİTİKASI SÜRDÜRMEKTE, MÜCADELE İLE MÜZAKERE ARASINDA GİDİP GELMEKTEDİR. ŞU ANDA YAPILACAK OLAN ANAYASA İLE ALAKALI DEĞİŞİKLİK ÇALIŞMASINDA DEVLETİN ÜNİTER YAPISINI, CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMLARINI ASLA TARTIŞTIRMAYACAĞIMIZI BAZILARININ RÜYALARINDA DERİN BİR HÜLYA OLARAK GÖRDÜKLERİ SERV ANLAŞMASININ 62. MADDESİNDE ÖN GÖRÜLEN YENİ BİR FEDERATİF ÇÖZÜM TALEBİNİ ASLA KABUL ETMEYECEĞİMİZİ VE BUNUN YIRTIP ATACAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTERİZ.

3 KASIM 2002 TARİHİNDE SIFIR TERÖR İLE ALINAN TÜRKİYE Yİ BUGÜN HER EVİNE ATEŞ DÜŞEN ŞEHİT KANLARIMIZLA SULANAN BİR TÜRKİYE HALİNE GETİRDİNİZ.

SON GÜNLERDE YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ VAN DEPREMİNDE CANLARINI KAYBEDEN TÜM YURTTAŞLARIMA RAHMET DİLİYORUM, YARALILARA ACİL ŞİFALAR TEMENNİ EDİYORUM. HÜKÜMET EKONOMİDEKİ VE TERÖR İLE MÜCADELEDEKİ BAŞARISIZLIK VE BASİRETSİZLİĞİNİ DEPREMDE DE GÖSTERMİŞTİR. BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN ATALAY “KENDİ POTANSİYELİMİZİ GÖRMEK AMACI İLE DIŞARDAN YAPILAN ARAMA KURTARMA YARDIM TEKLİFİNİ BEKLETTİK GÖNDERİLEN YARDIMA VİZE VERMEDİK” DEMİİŞTİR. SAYIN BAKAN İNSAN HAYATI İLE KUMAR OYNAMIŞTIR. BÖYLE BİR BAKAN BİR BATI ÜLKESİNDE OLSA ANCAK İSTİFA EDER.

DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ HER ŞEYİ MADDE OLARAK GÖREN AKP İKTİDARI VAN DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDEN VE YARALANAN ÖĞRETMENLERİ DE MADDE OLARAK GÖREREK BÜYÜK BİR AYIP YAŞATMIŞTIR. MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER 2 KASIM 2011 TARİHİNDE  BU YÜCE MECLİSTE YAPTIĞI KONUŞMADA AYNEN ŞÖYE SÖYLEMİŞTİR. “BUGÜNE KADAR 74 CİVARINDA ÖĞRETMENİMİZİ KAYBETTİK, 16 CİVARINDA DA YARALI VAR, BİR KAÇ TANE DE HALA KENDİSİNDEN HABER ALAMADIĞIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ VAR DİYEREK BÜYÜK BİR GAF YAPMIŞTIR. DÜN ŞEHİDE KELLE DİYENLER, BUGÜNDE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VEYA KAYBOLMUŞ ÖĞRETMENLERİ İÇİNDE TANE İFADESİNİ KULANMIŞLARDIR. BUNU ŞİDDETLE KINIYORUM.

SÖZLERİMİ BURADA BİTİRİRKEN BUGÜN SABİHA GÖKÇEN E İSMET İNÖNÜ YE LAF ATMA, DİL ÜZATMA CÜRETİNDE OLANLARIN VE ATATÜRK E HAKARET ÖZLEMİ İÇERİSİNDE OLANLARA SÖYLEYECEĞİMİZ  BİR SÖZ DE VARDIR. BİZİM YOL GÖSTERİCİMİZ BAZEN GELMİŞTİR İSMET İNÖNÜ OLMUŞTUR. BAZEN GELMİŞTİR BÜLENT ECEVİT OLMUŞTUR. BAZEN GELMİŞTİR DENİZ BAYKAL OLMUŞTUR. BAZEN GELMİŞ KEMAL KILIÇDAROĞLU OLMUŞTUR. HERZAMAN YOL GÖSTERİCİMİZ CUMHURİYETİN BANİSİ ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN ÖNDERİ VARLIK NEDENİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMUŞTUR. BİLİNMELİDİR Kİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN YOL GÖSTERİCİSİ TARİHİN HİÇ BİR DÖNEMİNDE VE EVRESİNDE Cumhuriyet düşmanları oLMAMIŞTIR.

yÜCE MECLİSİ SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM. 08.12.2011

 

Bu Haberi Paylaş