Bayraktutan; Artvin il ve ilçelerine Doğalgaz'ın ne zaman geleceğini Bakan Yıldız'a Yazılı soru önergesi ile sordu.

 

Bayraktutan’ın TBMM’ne Soru Önergesi Bombardımanı Devam Ediyor

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan durmak bilmiyor. Bayraktutan ilimizde yaşadığımız her sıkıntıyı TBMM’ne taşımaya devam ediyor.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin halkının TBMM’deki sesi olmaya devam ediyor. Bayraktutan seçim çalışmaları esnasında ifade ettiği vekillik anlayışının tam anlamıyla yerine getiriyor. Artvin’e doğal gaz gelmesi konusunda çalışma başlatan Bayraktutan bu çalışmasını soru önergesine çevirerek TBMM’ne sundu.

 


 

Vekil Bayraktutan’ın TBMM’ne Sunduğu Soru Önergesi;

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıda belirtilen sorularım Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu saygılarımla arz ederim.

Uğur BAYRAKTUTAN

Artvin Milletvekili

2010 tarihinde, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fazıl Şenel, 2-3 yıl içerisinde Artvin ve Hakkari gibi coğrafi açıdan sıkıntılı bölgeler dahil olmak üzere 81 ilin tamamına doğalgazı ulaştıracaklarını, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ile Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Enerji Güvenliğinde Türkiye'nin rolü" konulu konferansa katıldığı esnada belirtmişti.

Bu bağlamda;

1- BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fazıl Şenel’in ifade ettiği gibi 81 il’e Doğalgaz ulaşacak mı? Ulaşacaksa 81 il bu durumdan ne zaman faydalanacak?

2- 2012 yılı içerisinde Artvin İl ve ilçelerine doğal gaz gelecek mi? Hükümetinizce Artvin İli ve ilçelerine bu doğrultuda bütçe ayrıldı mı?

3- Artvin halkı doğalgazdan ne zaman faydalanacaktır?

4- Doğalgazla ilgili ihale şartnamesi hazırlığına başlanmış mıdır? Eğer başlanmadı ise ne zaman başlanacaktır?

5- Doğalgazla ilgili altyapı çalışmaları hangi aşamadadır?

 

Bu Haberi Paylaş


Yeni Haber:
Eski Haberler: