Bayraktutan'dan Meclis Başkanı Çiçek'e Sert Tepki!

 

CHP 24. Dönem Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek'in göreve başladığı günden bu yana sergilediği tutuma sert tepki gösterdi.

 

 


 

Göreve geldiğiniz andan itibaren bizzat gözlemlediğim, Tutuklu Milletvekilleri konusundaki vurdumduymaz ve sorumluluktan uzak duruşunuz, 11 Mart 2012 tarihinde Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda ortaya çıkan üzücü tablodaki tavrınız, bir Milletvekili olarak tarafımı derin bir kaygıya sürüklemiştir.

Unutmayınız ki, oturduğunuz koltuk Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyet’inin Yasama organının Başkanlık koltuğudur. Bu koltuk, tarafsız ve objektif olmanın gereğini yerine getirenlerin koltuğu olmalıdır. Bu tarafsızlığı, bir Meclis Başkanı olarak yapmanız gereken sorumluluğu, yerine getirmediğiniz kanısındayım.
“Türkiye Konuşuyor” adı altında yaptığınız Anayasa toplantılarının yanında, Milletvekillerinin bile konuşamadığı, zorbalığın hakim olduğu bir Meclis tablosunun mimarı olduğunuzun farkında değil misiniz?

Yukarıda kısaca belirttiğim nedenler çerçevesinde Meclis Başkanının olması gereken tarafsızlığını yitirdiğiniz için şu andan itibaren tarafınızı Meclis Başkanı olarak tanımadığımı, sizinle hiçbir ortamda bulunmayacağımı, göndereceğiniz hiçbir evrakın ve yazışmanın tarafımca kabul görmeyeceğini, bu nedenle bu tarihten sonra yapacağınız yazışmaların ve altında imzanız bulunan evrakların tarafıma gönderilmemesini bilgilerinize önemle sunarım.


Av.Uğur BAYRAKTUTAN
Artvin Milletvekili

Bu Haberi Paylaş