ARHAVİ'DE KURUYAN KESTANE AĞAÇLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.

Bu defa da Arhavi’de Kestane ağaçlarının kurumasına neden olan sorunu Bakan Eroğlu’na sordu.

 

 

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan mecliste Başbakan ve bakanlara soru önergesi vermediği gün yok neredeyse. Bayraktutan bu defa da Arhavi’de Tarihi Çifte Köprü Vadisi çevresinde bulunan Arılı köyü, Gürgencik köyü, Dikyamaç köyü, Ortacalar köyü, Küçükköy köyü ve çevresinde kitleler halinde Kestane ve birçok ağaçların ölümüne neden olan sorunun araştırılıp araştırılmadığını Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na sordu.


      Bayraktutan’ın TBMM Başkanlığına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’n un cevaplaması ile ilgili verdiği soru önergesinde şu ifadelere yer verildi.

      “Aşağıdaki sorularımın Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel EROĞLU tarafından yazılı olarak cevaplanmasını saygılarımla arz ederim. Artvin İli Arhavi İlçesi Tarihi Çifte Köprü Vadisi çevresinde bulunan Arılı köyü, Gürgencik köyü, Dikyamaç köyü, Ortacalar köyü, Küçükköy köyü ve çevresinde kitleler halinde Kestane ve bir çok ağaçların ölümleri gözlenmekte ve köylüler tarafından ifade edilmektedir.

      Bu Çerçevede;

      1- Bu ağaçların ölümleri ile ilgili bilginiz var mıdır? Varsa ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz?

      2- Bu bölgedeki doğa zenginliğini korumak ve gelecek nesillere taşımak adına gençleştirme çalışmaları ile alakalı Bakanlığınızca başlatılan çalışmalarınız var mıdır?

      3- Bakanlığınızca Kestane ağacı ölümlerine sebep olan hastalığın nedeni araştırıldı mı?”

Bu Haberi Paylaş