Arhavi Spor Sosyal Tesisleri ISO 9001'e aday

TUNCAY TOLGA ÖZÇAKMAK® - ArhaviSitesi Yayın Grubu

Arhavi 1954 yılında ilçe olmuş 1955 yılında da spor kulübünü kurmuş bir yerleşim beldesidir. En önemli özelliği yeniğe açık, ilklerin sahibi olabilmeyi alışkanlık edinmiş olmasıdır. En önemli kusuru ise istikrarsız oluşu ve süreğen olamayışıdır.

Evet, D.Karadeniz’de amatör bir spor kulübü olarak faaliyetini sürdüren Arhavispor kulübü, belki sportif açıdan pek fazla ses getirebilen başarıları son yıllarda yoktur. Ama bir çok profesyoneller den daha da ilerici akılcı ve kalıcı işleri gördüklerimiz sonucu başarmışlardır. Kulüp olarak son yıllarda kapalı spor salonuna çeki düzen vermişler, futbol sahasını uluslararası standartlarda ve kalitede her an müsabakalara hazır tutmuşlar, antrenman sahasını inşa etmişler, kulübe gelir getiren çok önemli derecede mali girdi sağlayan, halı sahası ile idari binaları tesis etmişlerdir.

Bunlar çok güzel gelişmeler. Ancak son olarak Sağlık Bakanlığından spor kulübüne devri yapılarak tadilatlarla modernize edilen sosyal tesislere şapka çıkarmak gerek.

Son yıllarda böylesine güzel bir tesisi eğitimi aldığım kurum ve kuruluşlarda dahi ender görebilirim. Mükemmel dekorları, lüks restaurant’ı eğitimli personeli ile yıldızlı otellere taş çıkartacak nitelikte.

 

Sosyal tesisin bir başka özellikli yönü ise bölgemize kamp yapmaya gelecek çok önemli bir spor kulübüne mahcup olunmayacak niteliklerle donatılmış olması.

Sonuç olarak kulüb başkanı ve idare heyeti büyük işler yapmışlar, toplumumuzun sosyal bir ihtiyacına da ayrı yeten cevap vermişlerdir.Çam ağaçları içerisinde verandası ile, yatak odaları ile restaurant’ları ile otoparkları ve çocuk bahçeleri ile bölgeye mükemmel bir tesis armağan etmişler. Bir başka cazibe ise ücretlerin standartlara göre çok cuzi ve herkesin faydalanabileceği tarifede tutulmuş olması.

Bunca güzelliklerin bir arada olduğu tesisin tek kusuru, tabela yazılarının sarı zemin üzerine siyah yerine, siyah zemin üzerine sarı renklerle yazılmış olmasıdır. Ah bir de o güzel veranda dan ve üst balkondan bakıldığında dolgu sahasındaki moloz dağı ile insanların karşı karşıya kalışıdır. Eh bu kadarı da normaldir, çünkü; her güzelin bir kusuru vardır…

Bu güzelim tesisi Arhavi halkının hizmetine sunan başkan ve yönetimi kutlar, Arhavi’miz de bu tür tesislerin varlığına teşvik ve örnek olmasını temenni ederiz…

 

TUNCAY TOLGA ÖZÇAKMAK® - ArhaviSitesi Yayın Grubu

 

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy

Yeni Haber: