İstanbul, Arhavililer Derneği Birinci Yılını Kutlamaya Hazırlanıyor...

İSTANBUL, ARHAVİLİLER DERNEĞİ BİRİNCİ YILINI KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR...

Image8 Haziran 2008 Pazar günü kuruluşunun birinci yılını kutlamaya hazırlanan Arhavi İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kısa zamanda birçok faaliyetle birlikte kendisini ispatlamış, Arhavilileri bir paydada toplamaya gayret göstermiştir.

 

Genç-Yaşlı, kadın-erkek, zengin-yoksul demeden imkânlar doğrultusunda; İşsizlere istihdam sağlamış, hasta ve yakınları ile ilgilenmiş, birçok sosyal durumları SMS yolu ile hemşerilerine ulaştırmıştır. Bunların dışında eğlence geceleri ile kültürel içerikli etkinliklere tüm Arhavililer adına ev sahipliği organizasyonunu üstlenmiştir. Özelliklede 35.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin birinci akşamına ait programı oluşturan sanatçı kadrosunun finansmanına sponsor olmuşlardır.


Derneklerin, vakıfların toplumsal fayda sağlama ve yöre insanını bir çatı altında bütünleştirme gibi görevleri olduğunu biliyoruz. Bunun en güzel örneğini Tuncer TORUNLAR başkanlığında İstanbul’da faaliyet gösteren ve henüz bir yıllık deneyimi olan Arhavi Derneğinde görmüş ve başarılarını alkışlamış olduk. Mutlaka ki eksiklikleri, unutulmaması ve gözden kaçmaması gereken kusurları olmuştur. Ancak; her defasında bir öncesine oranla daha organize ve daha bütünleyici çalışmalar sonucu hataları telafi edebilmeyi ve eksiklikleri giderebilmeyi başarmışlardır. Her geçen gün güçlerine güç katarak büyüyen, gelişen derneğimize emeği geçen başta dernek Başkanı Tuncer TORUNLAR’a ve birbirinden değerli yönetim kurulu üyeleri olmak üzere gönlünü Arhavi sevdalılığına mesai etmiş, tüm gönül dostlarına çalışmalarından ötürü başarılar dileriz.

Katıldığı Ulusal Radyo ve Televizyon programlarda Arhavi ismini kendi isminin önünde tutan ve Arhavi'ye maddi manevi tüm fedakârlıkları yıllardır gözünü kırpmadan yapan Arhavi’mizin İstanbul’daki turizm elçisi, gururumuz Cengiz KURTOĞLU' nun da 8 Haziran 2008 pazar akşamı düzenlenecek olan “Arhavi Gecesi” ne katılacak olması İstanbul’daki Arhavilileri bir hayli heyecanlandırdı.

Geceyi bir diğer gurur kaynağımız olan Türk sinema ve tiyatrosunun son yıllardaki en flaş ismi hemşerimiz Hakan BİLGİN sunacaktır. Hakan BİLGİN’E yine çok ünlü sürpriz bir bayan sanatçı eşlik edecektir.

Arhavi Gecesi 8 Haziran 2008 Pazar günü; Kavacık – Çavuşbaşı, Gündoğdu Mahallesi Çelen sokak 97 numarada, eski adıyla Doğa Restaurant ve yeni adıyla “Arhavi Restaurant”ta organize edilecektir. Kutlama saat 16’.00’ da başlayıp, 24.00’ a kadar devam edecektir. Tüm Arhavililerin ilgi gösterecekleri inancıyla sevgilerimizi sunarız.

Tuncay Tolga ÖZÇAKMAK
ArhaviSitesi Yayın Grubu Bşk.
Arhavi Bel. Basın-Halkla İlişkiler ve Sosyal İşler Müdürü

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy

Yeni Haber:
Eski Haberler: