4 Yaşında ARHAVİSİTESİ

Tuncay Tolga ÖZÇAKMAK- ArhaviSitesi Yayın Grubu Bşk.

 

Sayın, site müdavimleri; 2005 yılından beri yayın hayatında olan Arhavisitesi.com web sitesi 4. yaşına girmenin mutluluğu ve kıvancı içerisindedir. Erzurum Atatürk Üniversitesinde Arhavi’ye duyulan özlem duyguları ve baskın öğrenci psikoloji sonucu; çok değerli, can dostum Ercan ALTANLAR ile birlikte kurduğumuz bu site siz değerli okuyucuların ilgileri ve takdirleri ile bu günkü konumuna gelmiştir.

Sitemizin yandaş temel siyasi bir görüşü temsil etmediğini, her düşünce ve görüşe açık olduğunu, ancak Atatürk İlke ve İnkılaplarını savunan düşünce yapısıyla yola çıktığımızı belirttik. Vatan, Bayrak ve Bir Millet ülkümüzden asla ödün vermeyen; katılımcı, özgür, insan haklarına saygılı yayın anlayışını prensip edindik. Yayınlarımızda kimseyi hedef almadan doğru bildiklerimizi ve o şekliyle değerlendirdiklerimizi hiçbir çıkar ve menfaat beklentisi olmadan objektif bakış açısıyla görüşlerinize sunmağa çalıştık. Geyik muhabbetlerine yer vermedik, ciddi ve saygın olmak için milli ve manevi değerlere yöneldik. Kısaca; Arhavisitesi, Arhavi’nin dünyaya açılan penceresi olmak istemiştir. Marka olmak, aranmak, bilgilerine ve haberlerine güven kazanmak istemiştir. Bunları yaparken herhangi bir ticari kaygı, maddi menfaat temin etmek gibi düşüncesi olmamış, bilakis; bir çok kalemde yüklüce giderleri olmuştur.

Her görüşten her düşünceden insanlara nezaket kuralları dahilinde yer vererek her eve girmeyi, herkesin güvenle bilgi ve haber edinebilme adresi olmayı hedefledik. Başka kaynaklardan alıntı yazı alarak altını bize aittir diye imzalamadık. Aksine saygın ve işinin ehli insanlardan oluşan kadro kurarak köşelerinde kendilerine ait yazdıkları yazılarla yol gösterici olmaya çalıştık. Arhavili olmalarına rağmen Arhavi’de yaşamayan veya mensubu olduğumuz Karadeniz kültüründen yeterince pay alamayanlar için yıllarca çalışılarak hazırlanmış olan Arhavi Ansiklopedisinden; tarihimizle, gelenek ve göreneklerimizle ilgili yazılar neşredip, turizm ve tanıtıma katkıda bulunduk. Festivallerimizi canlı olarak dünyanın her köşesindeki insanlarımıza ulaştırmağa çalıştık. Kısaca Arhavi’nin sesi olduk. Dahası zaman içerisinde bunları başararak büyük çoğunluğu temsil eden halkımızın takdirini kazanmak hedefimiz olmuştur. Bu çalışmalarımız memleket özlemi içerisinde olan dış Arhavilileri memnun ettiğini ilgilerinden dolayı biliyorum. Ancak; içeride, çağın gerisinde kaldığı için kendini modernize edemeyen bazı insanların hedefi olmaktan kendimizi koruyamadık. Yara almasak ta bazen üzüldük, bazen de kırıldık, ama yılmadan yolumuza devam ettik.

Sayın site müdavimleri; bir hobi ile başlayan ve bugün medyanın doğru ve güvenilir yayın adresi olan sitemizde görev yapan hiç kimsenin ticari bir beklentisi olmadığı aşikardır. Bizler hep paylaşım, iletişim, saygı gibi kavramlara değer verdik. Türkiye’nin dört bir yanında hayatını kazanan 100’ün üzerinde hemşerilerimizden oluşan yayın kurulu oluşturduk. Cazibe için her an her yerde olmak gibi sorumluluk sahibi olduk. Asla muadilimiz olan ve Arhavi için çok değerli hizmetleri sunmak üzere bizlerden önce yayın hayatına başlayan diğer Web siteleri ile kavgalı olmadık. Onların yaklaşımları da daima dostane ve nezaket kuralları dahilinde olduklarını belirtmek isterim. Basılı medya ile karşılıklı iletişim içinde olmaya özen gösterdik. Bilgi ve haber akışında bencillik yapmadık.

Mesleki durumumu, özel işlerimi, tüzel kimliği olan Arhavisitesini kullanarak bir yerlere gelmekte araç olarak kullanmadım. Sadece haberler aracılığı sonucu kısa zamanda tanınmama vesile olmuştur. Bu meşakkatin karşılığı sadece masum bir reklam, hepsi o kadar.

Ne yapalım; “ Bal Tutan Parmak Yalar”. Arı gibi çalışkan Bal kadar tatlı olmanız dileğiyle kalın sağlıcakla…

Saygı ve Sevgilerimle...

Tuncay Tolga ÖZÇAKMAK

ArhaviSitesi Yayın Grubu Bşk.

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

08 Ocak 2008

 

ArhaviSitesi Yayın Grubunun Katıldığı veya Organize Ettiği Bir Kaç Etkinlikler

 

2007 Mençuna Şelalesi Organizasyonu

 

Lazlar Belgeselinin Çekimleri Arhavi

 

TRT Genç İşi Tv Programı Organizasyonu


Lazlar Belgeseli Arhavi Galası

Lazlar Belgeseli Ankara Galası

ANKARA ARHAVİLİLER VAKFI GECESİ 2007


Trafik Kazaları


SkyTurk Tv Organizasyonu


Milli Bayramlar ve Haftalar


Gençlik Şölenleri


Başbakanı Karşılama


Okullar arası bilgi yarışmaları


Mençuna Şelalesi 2008 Organizasyonu

 

Bir çok etkinlik fotoğrafları hazırlanıyor...

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy

Yeni Haber:
Eski Haberler: