Vakit Tamam. (Hoşçakal Memleketim)

Image

Çok değerli Arhavisitesi okurları, Türkiye’nin her köşesinde hizmet üretmek için görev almak zorunda olan ve bu süreçte sitemizi takip ederek bilgilenen Arhavili Aziz hemşerilerim.

Bu gün Askerlik görevim nedeniyle kısa bir süre aranızdan ayrılacağımın farkında lığıyla müdavimi olduğunuz ve desteklerinizle yücelttiğiniz Arhavi’nin gözü- kulağı sitenizden son kez hitabetle veda etmek istiyorum.

 

Konu başlığıyla vurgulamak istediğim Askerlik; Türk toplumunun sosyolojik yargılarında adam olmak deyimi için; ifa edilmesi zaruri bir hizmet olmasının yanında, sahip olduğumuz birikimlere komplike bütünlük kazandırmak amacıyla yerine getirilmesi gereken en yüce görev oluşudur. Artık; yetişkin, özgür, bağımsız, üretken ve bireysel sorumluluk sahibi Türk yurttaşı olabilmenin önünde engelmiş gibi duran, en temel ve en onurlu görev olan ASKERLİK hizmetini yerine getirmek için “vakit tamam”dır, diyorum.

10 Aralık 2010 günü, Türk Silahlı Kuvvetlerinin uygun göreceği ülkemizin herhangi bir yerinde görev alacağım. Er kişi için askerlik; hayatın birçok safhasında vakti geldiğinde yaşanası bir murattır. Askerlik; yurdu savunmak, düşmana karşı her koşulda dimdik ayakta durmaktır. Askerlik Misak-i Milliyi korumaktır. Bağımsızlığın sembolü olan al bayrağı, 780 bin kilometrekare olan vatan toprağında dalgalandırmak, bu uğurda canını seve-seve vermeye razı olmaktır.

İşte böylesine karmaşık duygular içerisinde yola çıkmadan bu güne kadar kimlerle, nerelerde neler yapmışız diye geriye dönüp baktığımda; kısacık yaşamıma birçok işlevi sığdırmanın kıvancını da sinemde hissediyorum. Demek ki hayatı her safhasını dolu-dolu yaşamışım. Geriye dönüp baktığımda boş geçen günüm olmamış. Kendimi bu engebede bir nebze dahi başarı buluyorsam bunda beni hayata hazırlayan ailemin dışında eli öpülesi öğretmenlerimin büyük payı vardır diyorum. Bana hakkı geçen herkesle helalleşmenin zamanıdır, diyorum. Bu münasebetle İlkokul öğretmenim Necati BÜLBÜL’e emeklerinden dolayı teşekkürlerimle buradan kendilerini yâd ediyor, saygılarımı sunuyorum. Ha keza orta ve lisede okurken bana emeği olan tüm öğretmenlerime de sonsuz sevgilerimi sunuyorum.

İnsanın hayatı boyunca yaşadığı birçok olay, gelişmesinde ve yücelmesinde etken olmaktadır. Erzurum Atatürk Üniversitesinde Turizm İşletmesi öğrencisiyken can dostum sevgili arkadaşım Ercan ALTANLAR ile birlikte Arhavi sevdamıza merhem olması gayesi ile sılada WWW.arhavisitesi.com sitesini kurduk. Önceleri hobi niyetine yayın hayatına başladığımız bu site ileriki yıllarda benim varoluş nedenim oldu. Dünya’ya bu site ile açıldım. Tüm Arhavililerle bu site sayesinde iletişim kurdum. Bakış açımda emsallerinden farklı bir yol izledim. Neşriyatta kültür, turizm, sanat, vatan, bayrak gibi değerleri işledim. Memleket meselelerini Atatürkçü Düşünce Sistemine göre irdeledim. Bu yaklaşımım toplumun büyük kesiminden destek gördü.

Bizden önce kurulmuş olan www.arhavim.net sitesinden ve yöneticilerinden yardım gördüm, iyi ilişkilerde bulundum. Kıskançlık, çekememezlik gibi gayri insani durumları yaşamadım. Arhavi’nin menfaati olan konularda birliktelik sağladım. İletişimde ve haber akışında Arhavi’nin basın emekçisi Arhavi Postası Gazetesi elemanlarından ve sahibi Necmettin NUMANOĞLU’ndan her çeşit yardım aldım. Bilgi teatisinde bulundum. Yine ilçemizin bir diğer güzide basın organı olan Kafkas Sarp Haber Gazetesi çalışanları ile dostane diyaloglar içerisinde oldum. Sahibi Turan ŞENTÜRK’ten her konuda yakın ilgi gördüm. Artvin Gazetesiyle, Mavi Karadeniz TV, Kaçkar TV, Çay TV, Karadeniz TV gibi yöresel ve ulusal yayın yapan kuruluşlarla Arhavi’nin çıkarları doğrultusunda programlar yaptım. Arhavi Festivali bünyesi içerisinde “Mençuna Şelalesini” işleyerek Türkiye ve Dünyaya tanıtımını sağladım. Düzenlediğim günlerle bir geleneği başlattım.

Sitenin önlenemez yükselişindeki başarı grafiği devrin Belediye Başkanı Musa ULUTAŞ’ın dikkatini çekmiş ola ki bundan böyle danışmanı olmamı teklif etmiştir. Aynı zamanda Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapmamı istemiştir. 23 yaşımda böyle bir sorumluluğu alarak Arhavide şimdiye kadar eşi emsali görülmemiş hayallerini kurduğum programları yürürlüğe koydum. Bunları yapmam için bana cesaret veren, yardımcı olan, fikirlerimi destekleyen ve her şeyden önemlisi kendime güven duymama vesile olan, kısaca yol veren kişi; Belediye Başkanı Musa ULUTAŞ olmuştur. Musa ULUTAŞ, kişiliğiyle, dünya görüşüyle, cesareti ve atılganlığı ile örnek bir model olmuştur. Ondan çok şey öğrendim, onun desteğiyle birçok zoru başardım. Hayatım boyunca minnet ve sevgi duygularımın eksik olmayacağı bir insan olarak kalbimin en derin köşesinde yerini almıştır.

Aile dostumuz Cemo (Cemal KURDOĞLU) Amca, her zaman destekçim oldu. Yaptığım her güzel bir işi onun telkinleri ve tavsiyeleri ile başardım. Cengiz Amca (Cengiz KURTOĞLU) sorunlarımın çözümünde hep önder oldu. Varlığı benim açımdan tam bir hamilikti. Destekleyici, sevecen ve müşfik davranışları bana referans oldu. Birçok alanda ulaşılmazlarla diyalogumu sağladı. Gelişimimde katkıları büyuk, kendisine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sözleşmeli olarak görev yaptığım süreçte Arhavi Belediyesindeki tüm personelin sevgisini, saygısını ve şefkatini gördüm. Kimseyle kötü ilişkim, nahoş bir anım olmadı. Halen görevde olan veya emekliye ayrılmış bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime ve ablalarıma selam ve sevgilerimi sunarım. Onların bana çok büyük emekleri geçmiştir. Beni her konuda desteklediler, güven kazanmama neden oldular. Cümlesine minnettarım.

Yine görev yaptığım süreçte Beledye Başkanı Musa ULUTAŞ’ın kitlelere en iyisini en az maliyetle ulaştırma projesinde başrol aldım. Her şeyi onun verdiği yetkiyle organize ediyor, olamaz denilenleri tereyağından kıl çeker gibi hallediyordum. Sanat camiasının ünlü isimleri festivalimizin şeref konuğu oluyor, Artvin kökenli Bayar ŞAHİN ile yine Arhavi’nin iftiharı sinema ve tiyaro sanatcısı Hakan BİLGİN’in desteğini arkamda hissediyordum. Bu insanlar komiteye hiçbir zaman maddi külfet olmadan dostluğumuza binaen istediğimde yanımda yer almışlardır. Bunlarla birlikte beni 4 yıldan beri hiç festivalde yalnız bırakmayan Arhavili olmamasına rağmen bir Arhavili gibi fedakarlık yaparak yanımızda yer alan ülkemizin önemli organizasyonların sunucusu Zeynep Eylem ŞENKAL’e bir abla–bir kardeş edasıyla sevgilerimi teşekkürlerimi sunarım.

Z. Eylem ŞENKAL 46. Uluslararası Antalya Film Festivalinde sunuculuk yaparken benim bu festival organizasyonunda yer almamı sağlayan referansım olmuştur. Kendisine sahsıma duyduğu güvenden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Festival düzenleme komitesine her türlü katkıyı karşılıksız sağlama konusunda yarış halinde olan BTK Color’dan değerli ablam Tülay KAZANCI’yı ve Sevgili ağabeyim Bülent KAZANCI’yı yad etmeden geçemeyeceğim. Her platformda bana görev veren sahip çıkarak arkamda duran, destekleyen, Ankara Arhavililer Vakfı’na, Başkan Özcan BAŞKAZANCI’ya, İSTAD (İstanbul Arhavililer Derneği) Yönetim Kurulu üyelerine, özellikle Başkan Tuncer TORUNLAR’a, Ali Rıza TURAN’a ve Nurten NAYIR’a saygılarımı ve sevgilerimi sunarım. İnternet dünyasından arkadaşım olan Avrupa Birliği Güzellik Kraliçesi Carmin MARTİNEZ’in festivalimize katılarak uluslararası kimliğimize ilave katkı sağlamasından dolayı kendisini ve refakatindekileri sonsuz saygı ve sevgilerimle anıyorum.

Yine görev yaptığım süre içerisinde festivalimizin öncesini ve sonrasını geniş kitlelere duyurma hususunda olağanüstü çaba gösteren Vatan Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tayfun HOPALI’ya ve Habertürk’ten Şükran ÖZÇAKMAK ile Magazin Müdürü Reşat BALCIOĞLU’na şahsım adına teşekkür eder, esenlikler dilerim. Haluk LEVENT, TEOMAN, gibi ünü Türkiye sınırlarını aşmış sanatçıları ilçemiz insanları ile buluşturan, onlara sponsor olan iş adamlarımızdan Nedim KOYUNCU’ya şükranlarımı sunmayı borç bilirim. Kurtlar Vadisi adlı televizyon dizisinin Deli Hikmet karakterini canlandıran yöremizin yetiştirdiği sanatcı Erdem ERGÜNEY davetimize icabet ederek festivalimize renk katmasından dolayı en nezihi saygı ve sevgilerimi sunarım. Çalışmalarımıza sınırsız bir şekilde destek veren her konuda alternatif sunan ADD Arhavi Başkanı Emine HEKİMOĞLU’na, CHP Geçlik Kolları eski Başkanı ve CHP yönetim kurulu üyesi Tuncay BAYRAMİN’e ilçemizde aktif siyaset yapan tüm siyasi parti başkanlarına katkılarından dolayı şükranlarımı arz ederim.

Geçmişten günümüze kadar her dönemde Arhavi denilince içi titreyen, mensubu olmaktan onur duyan, festivalimizin ilk sunucularından değerli büyüğüm, sevgili ağabeyim, arhavisitesinin köşe yazarı Cabir ÖZKAZANÇ’a desteklerinden, himayelerinden, bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Festivalimizin kurucusu Erol ERTUĞRUL’u tanımak, onunla dost olmak, onun başlattığı yolda sağlam adımlarla ilerlemekten dolayı tebriklerine mashar olmak insana baş döndürücü mutluluk veriyor. Emanetine hizmetten dolayı duyduğu memnuniyeti yüzündeki sevgi gülücükleri ile belli edişi belleğimde iz bırakan nadide olaylardan biridir. Onun motivasyonunu ile başarılamayacak bir güçlük bana yok gibi geliyor. Bir Arhavili olarak sosyo-kültürel hayatımıza yön vermesinden dolayı ona müteşekkirim, her şeyin gönlünce olmasını temenni ederek ellerinden öpüyorum.

Benim yetişmemde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, çocukluğumdan itibaren Atatürk ve Vatan Sevgisini anlatarak büyüten, manevi varlıklara karşı saygı kuralını gönlümde tesis eden, Arhavi hayranlığını ve Arhaviye hizmeti karakterime işleyen babam Ali İmdat ÖZÇAKMAK’a ve annem Gülsen ÖZÇAKMAK’a minnetlerimi sunar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Siyasi olarak herhangi bir bilgi birikimi olmamasına rağmen bazen, bazı insanlar toplumun ne yazık ki temsilcisi olabiliyorlar. Böyle insanlar genelde bastırılmış duyguların esiri olabiliyorlar. Bunların eline güç geçtiğinde acımasız, sadist ve saldırgan olabiliyorlar. Sosyoloji bu tür insanları aciz ve zavallı şeklinde tanımlıyor. Bu cins insanlar kötülüğü tehtid aracı olarak kullanırlar, hep bir yerlere yaslanarak bir şeyler yapamaya çalışırlar. Yukarıda özetle anlatmaya çalıştığım insanların, dünyevi görüşleri ile Kemalist kimliğimin çatışması neticesinde anlaşmalı personel olarak çalıştığım Arhavi Belediyesindeki Halkla ilişkiler Müdürlüğü görevimden Belediye Başkanı Sayın Coşkun HEKİMOĞLU’na başlattıkları taarruz sonucu ayrılmak zorunda bırakıldım. Bu konuyu ve bu insanları sahibi olduğum sitede istediğiğm gibi yargılardım. Ne Arhaviye zarar vermemek adına, ne de yönetimin tasarrufu doğrultusunda tek kelime yayınlamadım. Eğer aksini yapmış olsaydım, bu gün isnat ettiğim kişilikleri ile hiçbir farkım kalmazdı.

Musa ULUTAŞ döneminde isteseydim kendimi koruma iç güdüsüyle kadro sahibi olabilirdim. Ama benim öncelikli işim bu gün olduğu üzere askerlikti. Kendi istekleri ile orada görev yapmama rağmen bazı haris ve aç gözlülerin belediyeden söğüşlemek istediklerine müşahit olmamam için başkana baskı yapılarak görevden alındım. Bunu bana tebliğ eden kişi son yıllarda Arhavi'nin yetiştirdiği en kibar, kibar olduğu kadar insancıl duyguları en üst seviyede taşımasını bilen gerçektende beyefendi bir kişilikti. Belki beni bu kadar acıtan, yaralayıp kanatan Brütüs misali böyle bir asaletin hançeriyle yıkılmak istenmemdi. Buna rağmen mevcut iktidarın ilçe temsilcilerinden Başkan Coşkun HEKİMOĞLU ile meclis üyeleri Barış KUTLUGÜN ve Mehmet ALTUN sevgi ve saygı duyduğum şahsiyetler olarak belleğimde kalacaktır. Bunların dışındakiler failimdir, bu insanları hayatım boyunca affetmeyeceğim.

Dünkü hazırlıklarım için bu gün nasıl “vakit tamam” diye asker yoluna koyuluyorsam, yarın devran değiştiğinde yaptıkları için pişmanlık duymalarına vaktin kalmadığını anlatacağım.

 

Belki hayal kurduğumu düşünebilirsiniz. Ama unutmayalım ki; "insanlar hayal ettiği müddetçe yaşar"

Oysa ben yaşadığım müddetçe bunu hayal edeceğim.

 

"Vakit Tamam" Hoşçakalın...

Tuncay Tolga ÖZÇAKMAK

ArhaviSitesi Yayın Grubu Başkanı

-

 

 

ÖZETLE 2007-2009 YILLARI ESTANTANESİ

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali

.

ARHAVİLİ OLDUĞU HALDE İLKKEZ ERDEM ERGÜNEY ARHAVİ FESTİVALİNDE( KURTLAR VADİSİ ARHAVİDE)

.

MANKENLERE KARŞI OLANLAR 2006 YILINDA MEĞERSEM BÜYÜK BİR İLGİ İLE MANKENELRE İŞTİRAK EDİYORLAR :)

.

ATATÜRKÇÜLÜĞÜN SON YILLARDAKİ EN GÜÇLÜ SESİ KARADENİZİN GÖZ BEBEĞİ VOLKAN KONAK 2006

.

HALUK LEVENT ARHAVİ FESTİVALİNDE 2007 - SPONSORUMUZ SAYESİNDE HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEDİK

.

KUTSİ - SEVİM ÇARMIKLI

EYLEM ŞENKAL - ŞEBNEM SHEAFFER - SEÇKİN PİRİLER - ELİF ECE UZUN -ECE GÜRSEL -HAKAN BİLGİN 2008

.

2007-2008-2009 YILLARI ARASINDA GERÇEKLEŞEN FESTİVALLERİMİZİN

1. GECE ORGANİZASYON MALİYETLERİ İSTAD TARAFINDAN KARŞILANDI

.


GÜZEL DİYALOGLARI VE SAĞ DUYULARI İÇİN SONSUZ TEŞEKÜRLER...

.

FESTİVAL MARŞI OLSUN İSTEDİK. SAĞOLSUN BİZLERİ KIRMADI VE BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİDİK.

ARHAVİNİN SON YILLARDA YETİŞTİRDİĞİ EN BÜYÜK YETENEK METİN ŞEŞENOĞLUNA SONSUZ TEŞEKKÜRLER. 2008

.

ÇAYKUR SPONSORLUĞUNDA ÇAY TOPLAMA YARIŞMALARIMIZ

.

MEMATİ VE DELİ HİKMET ARHAVİ KAVAK KÖYÜNDE ÇAY TOPLUYOR... 2008 ARHAVİ FESTİVALİ

.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK STARLARINDAN TEOMAN ARHAVİ FESTİVALİNDE. HEMDE HİÇ ÜCRET ÖDEMEDEN :) 2008

.

ÜNLÜ MANKENLERİMİZ 2006

.

ANKARA ARHAVİLİLER VAKFI VE İSTANBUL ARHAVİLİLER DERNEK BAŞKANI 2007

.

ANKARA SHERATON OTEL 2007

.

ATV KÜLTÜR AŞI PROGRAMI 2009 - BU PROGRAMA KURUMUM HİÇBİR BEDEL ÖDEMEMİŞTİR :)

.

2009 YILI İSTANBUL ARHAVİLİLER DERNEK GECESİ ORGANİZASYONU ( İSTAD TARAFINDAN ÖDÜL TAKDİM EDİLDİ)

.

FUNDA ARAR ARHAVİ FESTİVALİNDE 2009

.

2009 YILI HABERTÜRK KOKTEYLİ (ŞÜKRAN ÖZÇAKMAK'IN DAVETLİSİ OLARAK KATILDIM)

.

2007 YILI BAYRAM KUTLAMASI

.

ARHAVİNİN YETİŞTİRDİĞİ EN ÖNEMLİ İSİM. AİLE DOSTUMUZ CENGİZ AMCAM ( CENGİZ KURTOĞLU )

.

ARHAVİ FESTİVALİ 2009 - KIRAÇ VE BAŞKAN HEKİMOĞLUNUN KANAL D KAMERALARINDA

.

ELVEDA DİYEMEDEN ELVEDA -

2009 ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNİ HER TÜRLÜ ENGELEMELERE RAĞMEN KUSURSUZ TAMAMLADIK

.


ARHAVİYE BİR İLK DAHA...

İLK KANAL 1 VE HABERTÜRK EKİBİNE YILIN EN İYİ MAGAZİN ÖDÜLÜNÜ

BAŞKAN HEKİMOĞLU TAKTİM ETTİ VE 2 HAFTA BOYUNCA BU PROGRAM 10 KEZ YAYINLADI

.


2007 YILI FESTİVAL SONRASI ARHAVİ SOKAKLARI. CANIM ABİM HAKAN BİLGİN

CENGİZ KURTOĞLU GELİŞİM TV

.


2009 YILI ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ BAŞKANI EMİNE HEKİMOĞLU VE CESUR BAŞKAN COŞKUN HEKİMOĞLU

.


ARHAVİDE BİR İLKE DAHA ...

DÜNYA STARI ARHAVİ'DE...

AVRUPA BİRLİĞİ GÜZELLİK KRALİÇESİ CARMİN MARTİNEZ 2009 FESTİVALİNDE

AVRUPA BİRLİĞİNE KRALİÇELERİNDEN AB VE TÜRK BAYRAKLI İNCE MESAJ.

.

AYRICA KENDİLERİNİ MUHAFAZAKAR DİYE TANIMLAYAN VE CARMİN MARTİNEZİN GELMESİNDEN BÜYÜK RAHATSIZLIK DUYDUKLARINI İLETEN ŞAHISLARIN GÖZLERİNİ ALAMADIKLARI HATTA ALKIŞLARININ ŞİDDETİNİ BU FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELERSEK GÖRECEĞİMİZİ BELİRTMEK İSTERİM :)

BAŞARIYLA MARKA OLMUŞ GENÇ BİR ARHAVİLİ

TRT1 OKAN KARACAN 2009 NİSAN

Image

2009 İSTAD GECESİ

Image

2007 YILI ARHAVİ FESTİVALİ

Image

2009 YILI CENGİZ KURTOĞLU VE BEN

Image

FUNDA ARAR VE SEVGİLİ EŞİ FEBYO TAŞELİ HAVAALANINDA UĞURLARKEN 2009

Image

ATV KÜLTÜR AŞI JİN CAFEDE 2009

Image

Image

2009 İSTAD

Image

Image

MAVİ KARADENİZ TV BAYAR ŞAHİN ROPORTAJ

Image

TRT GENÇ İŞİ PROGRAMI 2008

SEVGİLİ DOSTUM YELİZ DOĞRMACILARA ARHAVİ FESTİVALİNİ ANLATIRKEN

Image

ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU KUŞADASI YAZ OKULU 2006

SEÇİLME YAŞI ARTIK 25

Image

TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİĞİ ORGANİZASYONU

ŞAHAN GÖKBAKAR VE RECEP İVEDİK OYUNCULARI 2007

Image

YILIN HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON ÖDÜLÜ 2007 ANKARA

ULUSAL BAZDA ALDIĞIM İLK ÖDÜL

Image

46.ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ EDİS HUN VE YUSUF SEZGİN 2009 ANTALYA

Image

KADİR İNANIR ANTALYA 2009

Image

NURETTİN ÇARMIKLI ARHAVİ 2007

ARHAVİ HÜSEYİN GÜRKAN LİSESİ BİLGİSAYAR BAĞIŞI

SKY TÜRK TV ÇAĞATAY YOLDA PROGRAMI 2008

ÇAĞATAY ŞAHİN

MUSA BAŞKAN

ABD BAŞKANI BUSH'U GÜRCİSTANDA LAZ MÜZİĞİ İLE KARŞILAYAN DÜNYACA ÜNLÜ LAZ MÜZİSYEN LELA... YILLARDIR ADI BROŞÜRLERDE YAZILDI AMA İLKKEZ 2007 FESTİVALİNE HEMDE ÜCRETSİZ OLARAK GELDİ. ÖYLE YA PARA İLE HERKES HER SANATÇIYI GETİRİR :)

CENGİZ KURTOĞLU VE MUSA ULUTAŞ DOSTLUĞU 2008 FESTİVALİ

CUMHURİYET SEVGİSİNDEN OLSA GEREK MEŞALE BİR GÜZEL ALEVLENMİŞ.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE CUMHURİYETÇİLİKTEN OLSA GEREK ETKİNLİKTE YAĞMURDA YOK BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ:)

 

.

ÖYLE YA SADECE SİYASETÇİLER DEĞİL, KÜLTÜR HIRSIZLARIDA GÖMLEK DEĞİŞTİRİR !!!

.

ARHAVİ KAVAK KÖYÜNDE ESKİ ORÜS FABRİKASI

ÇORUH ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ ÇOK BEĞENİYOR VE BİR ÇOK FAKÜLTEYİ ARHAVİDE YAPMAK İÇİN BU ALANI BİZE KAZANDIRIN DİYOR. 29 MART 2009 SEÇİMLERİNDEN 2 AY ÖNCE YANİ YEREL SEÇİMLERDEN ÖNCE BÜTÜN PARTİLER SÖZ VERİYOR ARADAN 2 YIL GEÇİYOR SONUÇMU? İMAM HATİP LİSESİ ARHAVİNİN EN BÜYÜK SORUNU OLARAK GÖRÜLÜP EĞİTİM HAYATINA BAŞLIYOR. VERİLEN KAMPÜS SÖZÜMÜ ? ODA YAPILACAK. ECEK ACAK !!!

ANKARA ARTVİNLİLER DERNEĞİNDE SUNUM 2009

HÜSEYİN GÜRKAN LİSESİ İZCİLERLE

ARHAVİM.NET GRUBU İLE ROPORTAJ

ARHAVİM.NET EKİBİ VE YAZ ŞÖLENİ

İSTAD ORGANİZASYONU 2008 HAKAN BİLGİN - BAYAR ŞAHİN- EYLEM ŞENKAL VE BEN

21 YAŞINDAYIM DİDEM TASLANLA ARHAVİ SİTESİNE SİZ KIYMETLİ ZİYARETÇİLERİMİZE ROPORTAJ

NİGAR TALİBOVA ARHAVİ FESTİVALİ 2006

FAZLA SÖZE GEREK YOK YAŞ 22 OLDU SHOW TV :)

ATATÜRK KONULU TİYATROLARIMIZ

DOLGU OLMADAN ÖNCEKİ VE SONRAKİ ARHAVİ ( BU ARADA 2 SENE BİTTİ DOLGU ALANINDA SADECE ÇİNGENE ÇADIRI VAR YANİ BOŞ)

SENDE BAŞARILIYDIN SENİDE ÇEKEMEDİLER SENİDE YOLLADILAR. ZİHNİYET HEP AYNI HAMDİ HOCA...

ARHAVİSİTESİ ETKİNLİKLERİNDEN

İLK GÖZ AĞRILARIM İLK STAJERLERİM VE CAN DOSTLARIM

2. MENÇUNA ŞELALESİ ETKİNLİĞİ 2008 ÇİFTE KÖPRÜ

BU FOTOĞRAFI ÖZEL BİR FOTO. NEDENMİ? ŞİMDİ KULLANANLAR PHOTOSHOPLA BENİM OLDUĞUM KAREDEN BENİ SİLMİŞLER :) AYIPTIR KOMİKLER :)

MENÇUNA ŞELALESİ YÜZ YILLARDIR KÖYLÜLER TARAFINDAN BİLİNEN FAKAT GÜN IŞINA ÇIKARTILMAMIŞ BİR DEĞERDİ. 2007 YILINDA TRABZON RİZE VE BÖLGEDEN GELEN BİR ÇOK KATILIMCI İLE İLKKEZ BÖYLESİNE BÜYÜK BİR ORGANİZASYONU BAŞLATMIŞ BULUNUYORDUM. BİR TURİZM İŞLETMESİ MEZUNU OLARAK ARHAVİDE BİR TURİZM ATILIMI YAPMAK EN BÜYÜK HAYALİMDİ. İLKKEZ 2007 YILINDA YAPTIĞIM TARİHİ ÇİFTE KÖPRÜ VE MENÇUNA ŞELALESİNİ TANIYALIM TANITALIM ADLI ORGANİZASYON BÜYÜK İLGİ GÖRMÜŞ VE 2008 DE İKİNCİSİ 2009 DA ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENMİŞTİR. BU SÜREÇ DAHİLİNDE BAŞTA KARADENİZ TV VE TRT OLMAK ÜZERE SAYISIZ PROGRAMLAR YAPIP SADECE KARADENİZLİYE DEĞİL BU DOĞA HARİKASINI VE ORGANİZASYONLARIMIZI TÜM DÜYANIN BEĞENİSİNE SUNMUŞ OLDUK.

HALK TARAFINDAN OLDUKÇA İLGİ GÖRDÜKİ ÇAĞDAŞ BELEDİYE BAŞKANI COŞKUN HEKİMOĞLU VE EKİBİDE ÜZERİNE KATARAK ULUSAL ÜZEYDEN YABANCI KATILIMCILARIDA EKLEYEREK ULUSLARARASI TANITIMA YÖN KATMIŞTIR. BU ETKİNLİĞİ BİR KAÇ ARKADAŞIMLA BİRLİKTE BAŞLATAN BİRİ OLARAK ŞAHSIM ADINA BU SAHİPKARLIĞINA HUZURLARINIZDA TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM.

EKLEMEDEN GEÇEMİYECEĞİM KÖY HALKINDAN CENGİZ VELİMAHMUTOĞLU'NUN MENÇUNA İLE İLGİLİ SAYISIZ FOTOĞRAFLARI BU ORGANİZASYONDAN ÖNCE DE MEVCUTTU. ARHAVİDE MENÇUNA TANITIMINI YILLARCA YAPTI. BELİKDE İLKTİR. BİZLER TOPLUMSAL VE MEDYATİK ORGANİZASYONLARI BAŞLATARAK BİR TANITIMIN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK. BİZLERDEN ÖNCEDE CENGİZ BEY GİBİ BİR ÇOK BÜYÜĞÜMÜZ FOTOĞRAF ÇALIŞMALARINIDA BULUNUP MENÇUNAYI TANITTIKLARINI DA BİLİYORUZ. EMEĞİ GEÇEN HERKESE BİR TURİZMCİ VE ARHAVİ SEVDALISI OLARAK SONSUZ TEŞEKKÜRLER ediyorum...

2007 YILI 1. MENÇUNA ETKİNLİĞİ

TRT GENÇ İŞİ PROGRAMI SEVGİLİ DOSTUM YELİZ DOĞRAMACILAR ÇİFTE KÖPRÜ 2008

BAYAR ŞAHİN ÇİFTE KÖPRÜ 2008

KANAL D MAGAZİN ÇİFTE KÖPRÜDE- FUNDA ARAR - COŞKUN HEKİMOĞLU

3. ÇİFTE KÖPRÜ VE MENÇUNA ŞELALESİ ORGANİZASYONU 2009

MENÇUNAYI TÜRKİYEYE TANITTIK VE COŞKUN BAŞKANDA İLKKEZ 2009 YILINDA MENÇUNAYI GÖRDÜ

FESTİVAL KOMİTESİ 2008

MAVİ PATİKA ADLI TANITIM PROGRAMI MAVİ KARADENİZ TV

TERÖRE LANET MİTİNGİ

ARHAVİDE YİNE BİR İLK... ÖDÜL YAĞMURUNA TUTULAN SONBAHAR FİLMİN GALASI ARHAVİDE YAPILDI

DAVUL ÇALARAK DEĞİL KAMERA TUTARAK BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ OLDUK :)

GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAYAMAZSINIZ... GÜN GELİR GÜNEŞİN ATEŞİ SİZİ YAKAR...

IŞIĞIMIZI TAKİP EDİN...

HOŞÇAKAL MEMLEKETİM...

 

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (1)Add Comment
0
...
yazar Melih ARAS, Temmuz 17, 2012
Değerli Tolga Kardeşim,

2006-2009 3 yıl yüzlerce Avrupalı genci Arhavi'ye getirip , Kültür ve sanat festivaline katkıda bulunan TUFAK (Turizm Folklor Araştırma Kurumu) na ve gelen ekiplere , geçmiş festival resim ve anılarının hiç bir yerinde yer vermemmen biraz bana dokundu doğrusu.. Canın sagolsun.. Selam ve sevgiler.. Melih ARAS

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy

Eski Haberler: